Menu

سئات‌ لئون‌ کوپرا ST با چاشنی زیمونیت


به گزارش «باکس گذر»،سئات لئون کوپرا ST یکی از خودروهای اسپرت گروه فولکس واگن است که ناشناخته باقی مانده و شاید بسیاری از افراد نام آن را نشنیده باشند.

این خودرو در زیر پوسته خود دارای پلت‌فرم مشترکی با فولکس‌واگن گلف و آئودی A3 است. اشتراک پلت‌فرم با این هاچ‌بک‌ اسپرت نشان می‌دهد لئون کوپرا نیز باید توانایی‌های خوبی داشته باشد. تیونینگ انجام‌شده تنها محدود به پیشرانه نیست و شاسی، چرخ‌ها و برخی قطعات دیگر نیز مورد بازنگری قرار گرفته‌اند. برای دستیابی به چنین قدرتی، زیمونیت ریسینگ اقدام به نصب قطعات ساخت خود در سئات لئون کرده است. این قطعات شامل توربوشارژرهای بزرگ‌تر، ورودی هوای جدید، اینترکولر بزرگ‌تر و سیستم هدایت جریان هوای جدید می‌شوند. در کنار توربوشارژرها، تیونر سوپاپ‌های ورودی و خروجی و لوله‌های سیستم توربو را هم تغییر داده است تا مشکلی در کارکرد موتور پیش نیاید. 
این خودرو از یک پمپ‌بنزین قوی‌تر نیز بهره‌مند است که دو لیتر حجم بیشتر دارد و به طور کامل از آلومینیوم ساخته می‌شود. صفحه‌کلاچ نیز برای انتقال قدرت بالای موتور مورد بازنگری قرار گرفته و در آن از یک صفحه‌ تقویت‌شده استفاده شده است. 

در آخر کار نیز تیونر به بهینه‌سازی نرم‌افزار ECU پرداخته و درنهایت موفق به بیرون کشیدن ۵۱۴‌اسب‌بخار قدرت و ۶۲۰‌نیوتون‌متر گشتاور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *