Menu

نمادهای کوچک و قطعه‎ساز؛ سوار بر موج تقاضابه گزارش «اخبار خودرو»، Ø¯Ø± معاملات روز یکشنبه گروه خودرویی؛ نمادهای سایپا، ایران‎خودرو، زامیاد، سرمایه‎گذاری رنا، فنرسازی زر و لنت ترمز ایران، منفی خوردند و در مقابل نمادهای ایران‎خودرو ، محورسازان ایران‎خودرو، سایپا آذین، گروه بهمن، نیرو محرکه، ریخته‎گری تراکتورسازی ایران، گسترش سرمایه‎گذاری ایران‎خودرو، ریخته‎گری تراکتورسازی ایران، چرخشگر و بهمن‎دیزل مثبت شدند. از سوی دیگر، روز یکشنبه در گروه خودرویی طی 36هزار و 751 نوبت معاملاتی، 439میلیون و 676هزار سهم به ارزش 91میلیارد و 891میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش‌کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات این روز بالغ‌بر 28هزارو482 میلیارد تومان شد. همچنین شاخص صنعت خودرو با افزایش 133 واحدی در تراز 32هزارو 208 واحدی قرار گرفت.

   Ø­Ø¬Ù…‎گیری نمادهای کوچک
این روزها در دادوستدهای گروه خودرویی نمادهای کوچک و قطعه‎ساز بسیار مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته‎اند و خوب حجم می‎گیرند. حال باید دید این روند تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. گفتنی است روز گذشته شاخص کل بورس تهران ۵۶۹ واحد رشد کرد و به رقم ۲۵۵هزار و ۸۷۶ واحدی رسید. همچنین ارزش کل معاملات بورس در مجموع به حدود ۹۱۷میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به رقم ۲.۸میلیارد سهم و اوراق مالی دست یافت. تعداد معاملات این بازار به رقم ۳۱۹هزار و ۴۴۶ نوبت رسید.

   ØªØ¯Ø§ÙˆÙ… روند آرام بازار تا شهریورماه
در مورد کم رمقی دادو ستدهای این روزهای بورس تهران، کارشناسان معتقدند بسیاری از فعالان بازار در معاملات خود سود زیادی را کسب کرده‎اند. این دسته از سهامداران وقتی سهام در اختیار خود را به فروش می‎رسانند، دیگر انگیزه چندانی برای خرید سهام جدید ندارند. از سوی دیگر، به نظر می‎رسد روند بازار تا شهریورماه که گزارش 6 ماه شرکت‎ها منتشر می‎شود، آرام و بدون نوسان خواهد بود اما بعد از انتشار این گزارش‎ها مسیر اصلی بازار سرمایه مشخص و شاخص بورس به سمت صعودی در حرکت خواهد بود.

   Ù…وعد ورود شاخص به کانال 300هزار واحدی
برخی کارشناسان بر این باورند شاخص کل  Ø¨ÙˆØ±Ø³ تا شهریورماه به کانال ٣٠٠هزار واحدی ورود پیدا خواهد کرد. در این باره باید گفت به نظر می‎رسد بعد از انتشار گزارش ٦ماهه شرکت‎ها شاهد چنین اتفاقی در بازار سرمایه باشیم. به بیان دیگر، با انتشار گزارش 6ماهه شرکت‎ها که میزان سودآوری آن‎ها مشخص می‎شود، بازار مسیر خود را پیدا می‎کند و بهتر می‎توان برای سرمایه‎گذاری در بازار سرمایه تصمیم‎گیری کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *